Noc Kultury 2011 z Grupą Projekt!

30 Maj

KIEDY BYŁEM MAŁY…

Bajki Mamy i Taty

 Wigilia Nocy Kultury | 3 czerwca | piątek

Warsztaty Kultury / Piwnica

godz. 16:30

Klub Podushkowiec zaprasza na oldschoolowo-sentymentalne spotkanie z bajkami i rzutnikiem „Ania”. Dziś już archaiczna forma prezentacji bajek, dawniej, rozpalała wyobraźnię młodego pokolenia wychowanego w czasach PRLu. Zapraszamy rodziców, aby odkurzyli swoje wspomnienia z dzieciństwa, a maluchy na krótką lekcję bajkowej historii.

Narratorem wieczoru będzie Piotr Gajos – aktor Teatru im.H.CH. Andersena w Lublinie. Tło muzyczne zapewni lubelski muzyk Zbyszek Kowalczyk. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy są bądź czują się dziećmi! No i oczywiście wszystkich, którzy chcieliby poczytać z nami bajki!

KLOSZ-ART

 Noc Kultury | 4/5 czerwca | sobota

Miejsce: pl. Łokietka przy ul. Koziej

całą noc

 KLOSZ-ART to kolejny, zaskakujący pomysł na fotografię w przestrzeni miejskiej autorstwa Marcina „Muchy” Moszyńskiego i Basi Wybacz. Od trzech lat, podczas „Nocy Kultury” zapraszają wraz z Grupą Projekt, do interaktywnej zabawy z obrazem fotograficznym (2010 Szaleństwo Katalogowania, 2009 Human Projekt ).

 Tym razem spojrzymy na Lublin z zupełnie innej perspektywy, w atrakcyjnej wizualnie formie, naznaczającej przestrzeń Lublina. KLOSZ-ART to rodzaj fotoplastykonu, dzięki któremu można zobaczyć Lublin z ponad 50 m. Przy niewielkim wysiłku, schylenia się i wejścia pod klosz, widz nieoczekiwanie otrzymuje szansę na totalną zmianę postrzegania swojego „tu i teraz”. Wewnętrzna strona klosza, podświetlana przez światło latarni ukazuje panoramę Lublina, sfotografowanego z miejsca, w którym zainstalowany jest klosz, widziana z 50 metrów nad ziemią.
Przyznacie, że niewielu z nas miało do tej pory okazję spojrzeć na swoje miasto aż tak bardzo z góry. Zobaczcie jak mała rzecz może zmienić zupełnie nasze myślenie o mieście, o miejscu, w który żyjemy, w którym jesteśmy.

SŁABI PREZENTERZY PREZENTUJĄ NAJSŁABSZE KAWAŁKI

 Noc Kultury | 4/5 czerwca | sobota

Cax Mafe, ul. Staszica 1

godz. ok. 1:30

 Dobrze znani Słabi Prezenterzy zagrają swoje ulubione, oczywiście najsłabsze kawałki. Słabi Prezenterzy to cykliczna impreza, na której pozornie odległe od siebie gatunki muzyczne mieszane są w taneczny kocioł.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Noc Kultury 2011 z Grupą Projekt!”

  1. stronywww 10/09/2011 @ 11:53 #

    Bardzo fajna inicjatywa. Podobna do nocy kulturalnej w Częstochowie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s