BIO

Korzenie „Grupy Projekt”  tkwią mocno w naszych czasach studenckich , kiedy to większość naszego zacnego grona spotkała się na „Zana 11” by zaznać nieco kultury. Znajomości te ujawniły wspólną wszystkim nadaktywność kulturalną, z której zrodziło się Studenckie Koło Naukowe Kulturoznawców. która swoje ujście znalazła przy okazji takich wydarzeń jak:

  • Studenckie Dni Fantastyczne, w skrócie SDF – cykliczne spotkania z nauką i sztuką – międzynarodowe panele dyskusyjne, walki ze smokiem i innymi fantazmatami Wojtka W., akcje artystyczne w duchu Althamera i innych duchów
  • słynny Korowód Kozienaliowy we współpracy z teatrem Eventual, panem KoZą i s-ka
  • superprodukcja Ranbo IV – czyli zaangażowane kino akcji
  • teatr BioObiekty – z namysłem Andrew Krukowskiego, monumentalną grą Bartka Szydłowskiego i finezyjnymi układami scenicznymi Karoliny Paluch, Dominiki Gorzkiewicz, Violi Gwóźdź, Anny Sadurskiej
  • & many many more

W 2003 roku trzasnął ‘dosłownie’ pomysł zorganizowania Slamu Poetyckiego w Lublinie. To karkołomne zadanie wykonaliśmy na zaskakująco, również dla nas, wysokim poziomie, biorąc pod uwagę, że musieliśmy wspiąc się na nie jeden, a dwa szczyty Mont Everestu: siłą woli nie popartą funduszami musieliśmy zarazić jak największą liczbę osób i zwalczyć ‘samoobronę przed sztuką’ ówcześnie i docześnie panujących włodarzy Domu Kultury Kolejarza. Slam w wydaniu Grupy Projekt okazał się prawdziwym sukcesem i doczekał się kolejnych edycji, tym razem na starych, swojskich śmieciach – w Chatce Żaka.

To właśnie podczas organizacji I Lubelskiego Slamu ukonstytuaowała się Grupa Projekt, której oryginalny skład tworzyli: Grzegorz Kornet, Barbara Wybacz, Maciej Boguszewski, Marcin Sudziński, Diana Pasik, Przemek Buksiński, Iwona Kilijanek(dziś Kornet), Paweł Zań.

Pomagali nam: Sławek Księżniak, Alek Nowak, Wiola Gwóźdź, Dominika Gorzkiewicz, Marcin Szczepański (VJ), Karol Grzywaczewski (plakaty) i in.

Dziś mamy 2010 rok i w prawie niezmiennym gronie jesteśmy wciąż razem. Nasze drogi bardzo się zindywidualizowały, czasem nawet rozeszły. Pozostała w nas młodzieńcza idea wspólnego działania. Z nowymi doświadczeniami, dystansem do siebie samych powróciliśmy do idei działania pod wspólnym szyldem – teraz już Stowarzyszenia Kulturalnego Grupa Projekt.

Reklamy